7,846,409 unikalnych wizyt
Sport w Sztuce
Nazwa działania I : „Zimowe artystyczno – sportowe warsztaty w Istebnej” ” , termin realizacji : od 9 do 13 stycznia 2012r. Liczba uczestników: 59 osób w tym: 23 Polaków/ 20 uczestników, 1 kierownik, 2 opiekunów/ i 36 Czechów.
Produkt działania: Od 9 do 13 stycznia 20 osobowa grupa uczniów SP1 wraz z 3 opiekunami brała udział w integracyjnych warsztatach artystyczno - zimowych w Istebnej. Przygotowania do obozu rozpoczęto w listopadzie W szkole rozwieszono plakaty informujące uczniów o możliwości wyjazdu, jego terminie, miejscu zakwaterowania i planowanym dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa – „Przekraczamy granice”. Wszyscy zapisani uczniowie otrzymali ulotki informujące o celach obozu..Organizatorem i kierownikiem obozu była p. Joanna Kurpis, pozostali opiekunowie to:p. I. Kołtun i p. A. Szramowski. Dwa tygodnie przed terminem wyjazdu zorganizowano spotkanie z rodzicami uczestników obozu. Na zebraniu przekazano wszelkie niezbędne informacje: miejsce i godzinę zbiórki, trasę podróży, miejsce pobytu, telefon kontaktowy oraz termin i godzinę powrotu oraz zakresie tematyki przekazywanej podczas zajęć. Przedstawiono tygodniowy i dzienny plan zajęć obozu, każdy rodzic otrzymał ulotkę, na której znajdowały się wszystkie ważne wiadomości.
Po przyjeżdzie i zakwaterowaniu w ośrodku w Istebnej uczniowie polskiej i czeskiej szkoły zostali podzieleni na grupy warsztatowe. Jedna grupa miała zajęcia artystyczne, na ktorych projektowała narty zdobnicze i buty narciarskie, natomiast druga grupa miala zajęcia nauki i doskonalenia jazdy na nartach lub snowbordzie.

Nazwa działania II: „ Letnie malarsko – sportowe warsztaty w Zlatych Horach“, termin realizacji : od 21 do 25 maja 2012r. Liczba uczestników : 80 osób, w tym: 34 Polaków/ 30 uczestników, 1 kierownik, 3 opiekunów/ i 46 Czechów.
Produkt działania: Od 21 do 25 maja 30 osobowa grupa uczniow SP 1 wraz z 4 opiekunami brała udział w malarsko – sportowych warsztatach , które odbyły się w czeskiej miejscowości Zlate Hory. Przygotowania do wyjazdu rozpoczęto na początku kwietnia. W szkole rozwieszono plakaty informujące uczniów o mozliwości wyjazdu, jego terminie, miejscu zakwaterowania i dofinansowaniu z Eurpejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa- „ Przekraczamy granice“. Wszyscy uczestnicy otrzymali ulotki informujące o celach warsztatów. Organizatorem i kierownikiem była p.Joanna Kurpis, pozostali opiekunowie to:p. K. Gruchel, p.B. Wołoszyn – Beker orazp. M. Krybus. Podczas pobytu na warsztatach uczniowie byli podzieleni na grupy, z których każda uczestniczyla w zajęciach z tenisa ziemnego, integracyjnych grach zespolowych oraz malarskich, podczas których poznawali różne techniki malowania farbami, głównie postaci uchwyconych w ruchu.

Nazwa dzialania III: „ Warsztaty modelarsko – rekreacyjne w Szymocicach“, termin realizacji : od 12 do 15 czerwca 2012r. Liczba uczestników: 58 osób, w tym : 29 Polaków i 29 Czechów.
Produkt działania: Od 12 do 15 czerwca 29 osobowa grupa uczniów SP1 wraz z 3 opiekunami brala udział w modelarsko – rekreacyjnych warsztatach, które odbyły się w Szymocicach / PL/ .Przygotowania do wyjazdu rozpoczęto w połowie maja. W szkole rozwieszono plakaty informujące uczniów o mozliwości wyjazdu, jego terminie, miejscu zakwaterowania i dofinansowaniu z Eurpejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa- „ Przekraczamy granice“. Wszyscy uczestnicy otrzymali ulotki informujące o celach warsztatów. Organizatorem i kierownikiem był p. Krzysztof Ciszek, pozostali opiekunowie to: p. M. Krybus i p. A. Szramowski. Głównym celem warsztatów było składanie modeli samolotów, poznanie techniki nordic-walking oraz nauka wykonywania medali i biżutrrii sportowej. Podczas pobytu młodzież z Polski i Czech rywalizowała w zawodach w puszczaniu modeli latawców i balonów na ogrzane powietrze.

Nazwa działania IV: „ Rajd rowerowy z warsztatami fotograficznymi w Visalaje“, termin realizacji : od 8 do 12 październik 2012r. Liczba uczestników: 63 osoby, w tym : 18 Polaków i 45 Czechów.
Produkt działania: Od 8 do 12 października 18 osobowa grupa uczniów SP 1 wraz z 3 opiekunami brała udział w rajdzie rowerowym połączonym z warsztatami fotograficznymi, który odbył się na terenie Czech w miejscowości Visalaje. Przygotowania do rajdu rozpoczęto na początku września. . W szkole rozwieszono plakaty informujące uczniów o mozliwości wyjazdu, jego terminie, miejscu zakwaterowania i dofinansowaniu z Eurpejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa- „ Przekraczamy granice“. Wszyscy uczestnicy otrzymali ulotki informujące o celach rajdu. Organizatorem i kierownikiem rajdu był p. S.Łoboda, pozostali opiekunowie to: p. K. Ciszek i p. M. Krybus. Podczas rajdu uczestnicy mogli poznać róznorodność tras rowerowych oraz walorów przyrodniczych wokół malowniczej miejscowości Visalaje i najwyższego wzniesienia w tym rejonie – Łysej Góry. Młodzież podczas warsztatów fotograficznych uczyła się robić zdjęcia w plenerze , w formacie tradycyjnym i 3D.

Nazwa działania v : „ Polsko – czeska wystawa projektu“, termin realizacji 06 grudnia 2012r. Liczba uczestników: 80 osób, w tym: 40 Polaków i 40 Czechów.
Produkt dzialania: : Obie szkoły przygotowały wystawę obejmującą wszystkie działania projektu. Wystawę opatrzono informacjami o tytule projektu i formach dofinansowania oraz współpracy polsko– czeskiej. Wystawa była zaprezentowana w Opawie, została obejrzana przez 40 osobową reprezentację uczniów szkoły SP 1 oraz licznie zgromadzonych uczniów, rodziców i nauczycieli z Opawy.