2,387,079 unikalnych wizyt
Szanuj czas!
Nawigacja
Strona główna
Misja Szkoły
School's Mission
Galeria zdjęć
Znajdź na mapie

Dla rodziców
Rada Rodziców
Harmonogram spotkań
Szkolny kalendarz
Jak usprawiedliwiać?
Bezpieczny Internet
Podręczniki 2015/16
Programy 2015/16
ISO 14001

Samorząd Uczniowski
Zarząd SU
Strona SU

Dla uczniów
Plan lekcji
Biblioteka
Pedagog
Logopeda
Psycholog
Pomoc ped. - psych.
Świetlica i stołówka
Tygodniowy jadłospis
Zgłoszenie na stołówkę
Świetlica środowiskowa
Pielęgniarka

Szkolne prawo
Statut SP1
Nabór do 1 klasy
Regulamin SP1
Kodeks grzeczności
Zasady zachowania
Mistrz dobrych manier
Klasa na Medal
Prymus SP1
Sportowiec Szkoły
Wymagania edukacyjne
Procedury dopuszczenia
Raporty z ewaluacji
Kontakt z adminem
Wejdź i zobacz!


O nas na Portalu

Zobacz dział Edukacja

Przejście na stronę Stowarzyszenia
Losowa Fotka
Najchętniej pobierane
Nauczanie zintegrowane 32528
Sprawdzian kompetenc... 9464
Sprawdzian kompetenc... 6439
Audacity 3631
Photo Filtre 3205
Bip
wejdź na stronę bipraciborz/sp1
Powitanie

Szkoła Podstawowa nr 1
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Powstańców Śląskich w Raciborzu
47-400 Racibórz, ul. Cecylii 30

tel. (032) 415-50-17
fax. (032) 417-10-38

Dyrekcja SzkołyWycieczka do Podlesic
Powiatowy Konkurs Czytelniczy
W środę 27.04.2016r. drużyna składzie: Julia Hahn i Michał Nowakowski z klasy II c (wych. P. Małgorzata Połomska) reprezentujący SP nr 1 zdobyli ex aequo z drużyną z SP nr 4 I miejsce w Powiatowym Konkursie Czytelniczym.

Corocznie konkurs organizuje SP nr4. Drużyna reprezentująca naszą szkołę wytypowana została drogą wewnątrzszkolnych eliminacji. Zwycięzcy zdobyli złoty puchar dla SP nr 1, otrzymali również pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Gratulujemy!

Międzynarodowy Dzień Książki w Szkole na Ostrogu
W poniedziałek 25.04.16 r. z okazji Światowego Dnia Książki – obchodzonego zawsze 23 kwietnia w ,,Piwnicy Artystycznej” SP1 odbył się finał Szkolnego Turnieju Pięknego Czytania. Do konkursu przystąpili zwycięzcy klasowych etapów z klas piątych i szóstych. N a wstępie uczniowie wysłuchali krótkiej informacji o historii powstania święta książki. Potem uczestnicy prezentowali książki publiczności, zachęcali do przeczytania książek, z których następnie odczytywali wskazany fragment. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki.

I m. zajął Maciej Mielnik kl. VI c
I I m. Stanisław Nowak kl. VI a
III m. Aleksandra Zaj kl. Vc
Uczniowie przyszłorocznej klasy 1a
Poniżej prezentujemy listę kandydatów przyjętych do 1 klasy w Szkole na Ostrogu
na rok szkolny 2016/2017.


Wychowawcą przyszłorocznej klasy 1 a będzie pani: Iwona Piszczatowska

Szanowni Rodzice
W dniach 7 i 8 maja ( sobota i niedziela), w godz. od 10.00- 15.00 zapraszamy wszystkich chętnych Państwa do pomocy przy pracach związanych z utworzeniem placu rekreacyjnego dla dzieci, przy szkole.

Plac będzie wykonany m.in. z opon z recyclingu wg nowatorskiego projektu autorstwa Marii Ostrowskiej i Sary Podwysockiej - grupy Reshtki z Gdańska.

Projekt jest realizowany we współpracy z Radą Rodziców SP1 i każdy z Państwa może mieć swój realny wkład w jego tworzenie.
Chętni rodzice proszeni są o zgłaszanie się do wychowawców klas z podaniem dnia i godzin, w których mogą się zaangażować w projekt.

Podajemy zakres prac oraz potrzebnego sprzętu i materiałów, które autorki projektu nam przedstawiły:...


Warsztaty dizajnerskie w SP 1
Filmowcy z Jedynki i Akademia Myśli Twórczej – to dwie grupy ze Szkoły Podstawowej nr 1, które dzisiaj uczestniczyły w warsztatach projektowania ubiorów prowadzonych przez Łukasza Kalicińskiego z Krakowa, projektanta odzieży młodzieżowej.

Udział w warsztatach był nagrodą dla uczniów w ogólnopolskim konkursie Tesco „Przyszłość na talerzu”. Prawie 50 osób z SP 1 pod okiem Ewy Wawoczny i Beaty Stępień wzięło udział w konkursie „Dizajnmania”. Młodzi projektanci mieli zaprojektować T-shirt, promujący zdrowe odżywianie. Spośród kilkuset projektów – jurorom spodobały się najbardziej te z Jedynki. Wygrały prace Marty Halfar i Natalii Gembalczyk.
Finał Klasówki powstańczej
14 kwietnia 2016r. w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach, odbył się wojewódzki finał konkursu historycznego: „Klasówka powstańcza”. Uczestniczyła w nim nasza uczennica Martyna Slany z klasy VIc.

O godz. 10 w ławach sejmowych zasiadło 100 uczestników wszystkich kategorii szkół, wyłonionych w etapie szkolnym, który odbył się 18 marca 2016r.
Uczestnicy finału musieli wykazać się nie tylko wiedzą encyklopedyczną, ale także m.in. rozpoznać na fotografii broń z czasu III powstania śląskiego, wskazać autorów wyświetlanych fragmentów przemówień, wspomnień uczestników, czy wskazać postacie we fragmentach filmów fabularnych o tematyce powstań śląskich.

Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Pytania testu odczytywane były spokojnie, aby uczniowie nie czuli silnej presji rywalizacji...
Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej

Nauczyciele SP1 w Barcelonie
W dniach 10- 16 kwietnia 2016 r. trzech nauczycieli języka angielskiego, Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja przebywało w Barcelonie na kursie doskonalącym kompetencje w zakresie zastosowania nowoczesnych technologii TIK w ramach Szkolnego Projektu pt.: „Technologia I Kreatywność – TAK (TIK TAK)” finansowanego w 100% ze środków europejskich w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Podczas kursu nauczyciele „ Szkoły na Ostrogu” pracowali z aplikacjami używanymi w procesie nauczania i uczenia się. Kurs prowadzony przez wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów pozwoli na praktyczne wykorzystanie m.in. tabletu w nauczaniu języka angielskiego.
Kolejny sukces SP1
Zwycięstwo SP 1 w Konkursie Humanistycznym

W piątek, 15 kwietnia, Marta Halfar zwyciężyła w Powiatowym Konkursie
Wiedzy Humanistycznej
. Ten doroczny konkurs odbył się w SP 4 po raz siedemnasty.
Marta zajęła I miejsce, gdyż wykazała się dużą wiedzą z języka polskiego (op. Ewa Wawoczny) i historii (op. Bogumiła Wołoszyn - Beker).

Laureatce gratulujemy sukcesu.
Niebieski - kolorem autyzmu
Niebieski kwiecień to miesiąc wiedzy o autyzmie. Nasza szkoła wraz z Gimnazjum nr 2 oraz Stowarzyszeniem Spectrum zorganizowała 6 kwietnia ciekawe obchody Dnia Świadomości Autyzmu. Świętowanie rozpoczęliśmy od spotkania, na którym młodzież G2 i SP1 przygotowała program artystyczny. Przybyłych gości powitali dyrektorzy naszych szkół. Następnie obejrzeliśmy film, który pozwolił nam wejść w świat dziecka ze spektrum autyzmu.

O zwykłym dniu dziecka z autyzmem opowiedziała nam pięknie mama naszego Kolegi. Następnie Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu p. Robert Myśliwy wyjaśnił, że autyzm to samotność i podziękował nam- uczniom i nauczycielom, że robimy w naszych szkołach wszystko, żeby ta samotność dla naszych kolegów i koleżanek ze spektrum autyzmu nie była taka trudna. Po spotkaniu wszyscy goście mieli okazję przejść przez ścieżkę sensoryczną, gdzie można było odczuć jak bolesny dla dziecka z autyzmem może być zwyczajny dotyk, jak trudno mu wytrwać w świecie pełnym różnorodnych dźwięków, z jakim trudem wykonuje codzienne czynności. Spotkanie zakończył wielki happening na placu przed szkołą, gdzie uczniowie G2, SP1, Szkoły Specjalnej, Stowarzyszenia „Spectrum” oraz GOŚCIE utworzyli wielką literę A jak AUTYZM i na znak jedności i integracji z ludźmi ze spektrum autyzmu wypuściliśmy niebieskie balony.

Tego dnia wszystko było niebieskie, a niebieski to kolor błękitnego pogodnego nieba i nadziei.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i postawę. BS.

Przenieśli się do przeszłości o 100 lat
We wtorek, 12 kwietnia, uczniowie kl. IV a i kl. IV b uczestniczyli w nietypowych lekcjach języka polskiego. Na dwie godziny lekcyjne przenieśli się w czasie do szkoły sprzed 100 lat. W tym dniu byli ubrani elegancko, dziewczyny miały włosy zaplecione w warkoczyki z kokardkami, a chłopcy musieli mieć wyjątkowo czyste kołnierzyki. Dowiedzieli się jak dawniej wyglądało wyposażenie szkoły, system szkolnictwa, przybory szkolne, świadectwa, plan lekcji oraz gry i zabawy dawnych dzieci.
Ciekawostką były kary regulaminowe i nieregulaminowe. Niektórzy mieli nawet ośle uszy i ozory, klęczeli na grochu, a nawet stali w kącie. Dyżurni "na niby" przynosili węgiel do pieca... W tym dniu nikt się nie garbił, każdy miał porządek w piórniku i równo ułożone kajety. Po zakończonych lekcjach wszyscy udali się na pauzę.
Każdy może kodować
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
TIK Tak
Szkoła w Ruchu
Nasze projekty

Comenius

-My healthy lifestyle...

POKL

-KomPAS

-Nauka bez tajemnic

-Be Smart, My Student!

Euroregion Silesia

- Sport w sztuce...

Projekty systemowe

-Indywidualizacja...
Language @mosphere
Edu Science
Stop cyberprzemocy!
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

WiktoriaKretek
24/04/2016 13:23
Spakowani Bo ja tak Wink

Marek Halamoda
24/04/2016 08:50
Udanej wycieczki dla wszystkich!!! Smile

Marek Halamoda
24/04/2016 08:47
Halo już spakowani?! Grin

WiktoriaKretek
09/04/2016 16:45
Po świętach Wink

dragon
21/03/2016 12:05
W lany poniedziałek oczywiście.

dragon
21/03/2016 12:04
Wesołych świąt wszystkim. Dziewczyny widzimy się w poniedziałek Smile

pixel135
15/03/2016 09:00
Hejka Smile

Kamil Bratkowski
07/03/2016 19:16
Pan Administrator ma rację.Nie można spamować,ani źle o kimś pisać.

sonia kol
03/03/2016 13:59
O nie angina..... Angry

Marek Halamoda
02/03/2016 18:44
Za niedługo święta i znowu wolne Grin Wink Smile

Marek Halamoda
02/03/2016 18:38
Halo od jutra znowu lekcje Shock

Julia Czerny
01/03/2016 19:32
Hejka i po FERIACH:[ Pozdrawiam

cieszki heheszki
12/02/2016 19:21
heheszki Smile

cieszki heheszki
11/02/2016 20:26
Pozdro na 4b i dużo heheszków

aniaswietanowska
10/02/2016 20:26
heja 4b Grin

dragon
10/02/2016 19:47
Ferie się kończą a u was?

Marek Halamoda
05/02/2016 18:17
Cześć co tam u was? Smile Grin

Julia Czerny
05/02/2016 17:55
Cześć co tam u was czwartaki !!!Pozdrawiam was wszystkich Grin

taplak
23/01/2016 20:00
Moje urodziny w lipcu 29 dopiero Shock

Helenka
21/01/2016 09:25
Już za niedługo są ferie gdzie jedziecie? Grin