885,249 unikalnych wizyt
6-latki w szkole
Nawigacja
Strona główna
Misja Szkoły
School's Mission
Galeria zdjęć
Do pobrania
linkownia
Znajdź na mapie

Dla rodziców
Rada Rodziców
Harmonogram spotkań
Szkolny kalendarz
Jak usprawiedliwiać?
ISO 14001
Aspekty środowiskowe
Bezpieczny Internet

Samorząd Uczniowski
Zarząd SU
Wybory do SU 2013

Dla uczniów
Plan lekcji
Koła zainteresowań
Biblioteka
Pedagog
Logopeda
Psycholog
Pomoc ped. - psych.
Wychowawcy klas
Świetlica i stołówka
Świetlica środowiskowa
Pielęgniarka
Podręczniki 2013/14
Programy 2013/14
Procedury dopuszczenia
SPP 2012/2013
SPW 2012/2013
Wymagania edukacyjne
Raporty z ewaluacji

Szkolne prawo
Statut SP1
Przyjęcie ucznia do klasy 1
Regulamin SP1
Kodeks grzeczności
Zasady zachowania
Mistrz dobrych manier
Prymus SP1
Sportowiec Szkoły
FAQ
Kontakt z adminem
Cookies
Wejdź i zobacz!


O nas na Portalu

Zobacz dział Edukacja

Przejście na stronę Stowarzyszenia
Losowa Fotka
Sprawdziany kompetencji
Konkurs Interkl@sy
Najchętniej pobierane
Sprawdzian kompetenc... 8827
Nauczanie zintegrowane 4973
Sprawdzian kompetenc... 4265
Audacity 2361
Photo Filtre 1895
Bip
wejdź na stronę bipraciborz/sp1
Powitanie

Szkoła Podstawowa nr 1
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Powstańców Śląskich w Raciborzu
47-400 Racibórz, ul. Cecylii 30

tel. (032) 415-50-17
fax. (032) 417-10-38

Dyrekcja Szkoły


zalecana rozdzielczość ekranu 1024/768 pikseli
lub wyższa

Czas do szkoły :)
Uwaga! Jeżeli jesteś rodzicem dziecka 6 lub 7 letniego, który uczęszcza do przedszkola koniecznie PRZECZYTAJ!

Zbliża się czas na zapisanie dziecka do szkoły. Wiąże się to z koniecznością złożenia w szkole Zgłoszenia lub Wniosku o przyjęcie dziecka do wybranej szkoły.
Wszelkie wątpliwości wyjaśniają zasady rekrutacji uczniów, stanowiące załącznik do statutu szkoły...
Wizyta 6-latków
Spring Day in Europe
W środę 26 marca w naszej szkole odbył się Spring Day in Europe-Europejski Dzień Wiosny pod opieką nauczycieli języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego.
Zadaniem każdej klasy było przygotowanie plakatu prezentującego kraj europejski. Uczniowie klas 4-6 napisali listy zachęcające Europejczyków do przyjazdu do wybranego kraju na wakacje. Pomysłów było wiele czego efektem były kolorowe, fantastyczne prace. Uczniowie wcielili się w mieszkańców Islandii, Walii, Niemiec, Grecji, Ukrainy, Hiszpanii, Holandii, Turcji oraz Włoch.
Uczniowie klas młodszych przygotowali flagi danych państw z których powstały wielobarwne girlandy. Obliczyli również odległość w linii prostej z Raciborza do stolicy wybranego kraju. Prace można oglądać na holu w szkole. Wszystkim uczniom i wychowawcom organizatorzy akcji bardzo dziękują.

Dziecko z autyzmem w szkole

Rodzicu! Masz dziecko z autyzmem? Szukasz pomocy? Przyjdź do nas, wyslij dziecko do naszej szkoły. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w pracy z dzieckiem z autyzmem, wykwalifikowaną kadrę pedagogów, udzielamy wsparcia specjalistów do pracy z Twoim dzieckiem. Posiadamy odpowiednią bazę dydaktyczną, organizujemy dowóz dziecka do szkoły i wiele innych form wsparcia. Chcesz sie dowiedzieć czegoś więcej o nas zobacz tutaj.
Sukcesy w konkursie języka angielskiego
2 kwietnia - Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie
Autyzm. Częstszy niż myślisz - to tegoroczne hasło Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie, który rozpoczyna miesiąc wiedzy o tym zaburzeniu. By zwrócić uwagę na problemy osób z autyzmem 2 kwietnia wiele miejsc na świecie, w tym w Polsce zaświeci na niebiesko. Na niebiesko zmienią swoją iluminację tysiące budowli w 45 krajach. W Polsce podświetlone będą m.in. obiekty w Warszawie: Pałac Kultury i Nauki, Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki, Most Śląsko-Dąbrowski. Z inicjatywy Parlamentarnej Grupy ds. Autyzmu w kolorze niebieskim zostanie oświetlony gmach Sejmu.
Tydzień z Internetem w Bibliotece

Klasa 3 b udała się do biblioteki miejskiej przy ulicy Kasprowicza na spotkanie organizowane dla szkół raciborskich w ramach kampanii "Tydzień z Internetem".
Spotkanie inspirowane było książką Aleksandry i Daniela Mizielińskich "Co ze mnie wyrośnie"? Uczniowie podczas zabaw odkrywali tajemnicze, zaskakujące zawody. W ten sposób chciano jak najwcześniej pokazać dzieciom, że to, czym beda zajmować się w życiu, może być zgodne z ich pasjami i zainteresowaniami.
Aktualny plan lekcji
Aktualny plan lekcji
Stypendia dla najlepszych uczniów
Zapraszamy uczniów, którzy otrzymali stypendium za wyniki w nauce za I półrocze roku szkolnego 2013/2014, w środę w dniu 5 marca 2014 r. o godz 14.00 do Urzędu Miasta. W Sali Błękitnej odbędzie się uroczyste rozdanie dyplomów i stypendiów.

Proszę opiekunów uczniów z ramienia szkół o zapewnienie bezpiecznego dotarcia stypendystów do Urzędu Miasta i bezpiecznego ich powrotu do domów.

Ewa Urbańczyk
Podinspektor Wydział Edukacji Kultury i Sportu
Urzędu Miasta Racibórz


Stypendyści z naszej szkoły to...

Sukcesy Kamila c.d.
W lutym 2014 w Gimnazjum nr 3 im. A. Weltzla w Raciborzu odbył się VI Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego "English for you" dla uczniów klas 6 szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Kamil Mucha
i Natalia Grzeszata, którzy wygrali eliminacje szkolne. Duży zasób słów, znajomość gramatyki, umiejętności czytania i rozumienia pozwoliły im znaleźć się w gronie świetnych „anglistów”,
a Kamilowi dały tytuł laureata – jednego z dziesięciu najlepszych uczniów powiatu raciborskiego.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
ALE SIĘ DZIAŁO!
„Szkoła w Ruchu – Ćwiczyć każdy może”

Prosto ze sztabu STUDIA OLIMPIJSKIEGO SZKOŁY NA OSTROGU!

Biegliśmy oczami za Justyną zaciskając kciuki raz na telebimie na holu, za chwilkę na tablicy interaktywnej u pani Sylwii, ale w najważniejszym momencie byliśmy razem z nią.
Okrzyki dopingujące były tak głośne, ze drżały wszystkie mikroskopy, a „szkieletor” kopnął w szklankę i rozlał wodę na biurku pani Sylwii. Niewidzialne rączki pni Zosi wszystko sprawnie posprzątały i nie było śladu. Pani Asia już niedługo do nas nic nie powie, bo wszystkie swoje siły oddała dzisiaj Justynie. To były wspaniałe chwile. Dziękujemy!

Szanuj czas!
Nasze projekty

Comenius

-My healthy lifestyle...

POKL

-KomPAS

-Nauka bez tajemnic

-Be Smart, My Student!

Euroregion Silesia

- Sport w sztuce...

Projekty systemowe

-Indywidualizacja...
Language @mosphere
Stop cyberprzemocy!
Pierwsza pomoc
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło