1,564,245 unikalnych wizyt
Nabór do 1 klasy
Nawigacja
Strona główna
Misja Szkoły
School's Mission
Galeria zdjęć
Znajdź na mapie

Dla rodziców
Rada Rodziców
Harmonogram spotkań
Szkolny kalendarz
Jak usprawiedliwiać?
ISO 14001
Aspekty środowiskowe
Bezpieczny Internet

Samorząd Uczniowski
Zarząd SU
Strona SU

Dla uczniów
Plan lekcji
Biblioteka
Pedagog
Logopeda
Psycholog
Pomoc ped. - psych.
Świetlica i stołówka
Tygodniowy jadłospis
Zgłoszenie na stołówkę
Świetlica środowiskowa
Pielęgniarka
Podręczniki 2014/15
Programy 2014/15
Procedury dopuszczenia
Wymagania edukacyjne
Raporty z ewaluacji

Szkolne prawo
Statut SP1
Nabór do 1 klasy
Regulamin SP1
Kodeks grzeczności
Zasady zachowania
Mistrz dobrych manier
Prymus SP1
Sportowiec Szkoły
Kontakt z adminem
Cookies
Wejdź i zobacz!


O nas na Portalu

Zobacz dział Edukacja

Przejście na stronę Stowarzyszenia
Losowa Fotka
Sprawdziany kompetencji
Najchętniej pobierane
Nauczanie zintegrowane 17121
Sprawdzian kompetenc... 9464
Sprawdzian kompetenc... 6439
Audacity 3081
Photo Filtre 2640
Bip
wejdź na stronę bipraciborz/sp1
Powitanie

Szkoła Podstawowa nr 1
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Powstańców Śląskich w Raciborzu
47-400 Racibórz, ul. Cecylii 30

tel. (032) 415-50-17
fax. (032) 417-10-38

Dyrekcja SzkołyJak za dawnych lat - wystawa
Spełniając obietnicę, po zakończeniu obchodów Dni Patrona Szkoły na szkolnym korytarzu pojawiła się okolicznościowa wystawa. Uczniowie klas I – VI przygotowali wiele elementów, które pozwoliły przenieść się w lata powstań śląskich. Znalazły się tam samodzielnie wykonane stylizacje narzędzi codziennego użytku- kosy, sierpy, cepy, żelazka. Przyniesione fotografie ilustrują wygląd naszego miasta w latach 20 – tych XX wieku, miejsc i budowli, których już nie ma.
Serduszko dla mamy
W poniedziałek 25 maja uczniowie klasy 1c udali się do cukierni na Ostrogu, aby zobaczyć pracę cukiernika i samodzielnie przygotować słodki upominek dla swoich mam. Po cukierni oprowadziła nas pani Sylwia Duda, mama ucznia naszej szkoły, która kontynuuje ten zawód po ojcu, panu Hosnowskim. Dzieci miały możliwość zobaczenia jak powstają słodkie wypieki oraz uczestniczenia w niektórych pracach. Samodzielnie nadziewały kremem w ptysie, dzieliły masę drożdżową na pączki oraz wycinały serduszka z ciasta. Upieczone ciasteczka uczniowie zabrali do szkoły i następnego dnia dekorowali je lukrem i kolorową posypką tak jak widzieli to podczas wizyty w cukierni. Każde dziecko zapakowało swoje serduszko w piękny papier i wraz z życzeniami z okazji Dnia Matki podarowało swojej mamie.
Małgorzata Połomska

Ekomat 2015
Dnia 20 maja w Szkole Podstawowej nr 18 odbył się XI Powiatowy Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy "EKOMAT". Naszą szkołę reprezentowały Paulina Otlik z klasy VIb oraz Katarzyna Jurczyszyn z klasy VIc, które zajęły II miejsce.
Dziewczętom gratulujemy oraz nauczycielom, którzy wytrwale przygotowywali uczniów do tego konkursu - pani Sylwi Surmie i panu Markowi Krybusowi.


Wyniki konkursu
W konkursie grafiki komputerowej "Jem zdrowo, jestem zdrowy", polegającym na wykonaniu plakatu promującego zdrowe odżywianie się, kolejne miejsca zdobyli:

Ola Zaj, 4c - 1 miejsce,
Bartek Kijański 4c - 2 miejsce,
Maja Kalicka 4a - 3 miejsce.

Odpłatność za obiady w VI
Opłata za obiady w miesiącu VI 2015r.

Dzieci - 52 zł
Dorośli - 91 zł

WPŁATY NALEŻY DOKONAĆ DO 10 DNIA KAŻDEGO MIESIĄCA
Nr. konta: 14 1050 1328 1000 0022 3855 3065

Obiady będą wydawane do 19.06.2015r. ze względu na planowany remont kuchni.
Kino 7D w naszej szkole
Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy wszystkich uczniów do kina 7D, które przyjedzie do nas! Promocyjna cena to 5 zł za seans. Uczniowie zbierają w klasach po 2 zł, reszta zostanie dofinansowana z komitetu rodzicielskiego.

Firma zaproponowała nam 2 filmy:


dla dziewczynek,

i dla chłopców.

Są to dwie z ich najlepszych bajek.Najmłodsi mogą oglądać przedstawienie w obecności nauczyciela aby było bezpieczniej. Poza tym zawsze ktoś z obsługi jest w środku i panuje nad porządkiem i bezpieczeństwem widzów.
"Była raz sobie Astrid Lindgren"
...tak można by zatytułować spotkanie na które do biblioteki na Ostrogu zaproszono klasę IIIa z wychowawcą P. Iwonę Kołtun. Ta najbardziej znana na świecie pisarka dla dzieci napisała kilkadziesiąt książek, sprzedano do tej pory w ponad 100 milionach egzemplarzy i przetłumaczono na blisko 100 języków. Wiele z jej powieści zostało sfilmowanych. Przygody Pippi czy Dzieci z Bullerbyn znane są czytelnikom na wszystkich kontynentach. Na zajęciach przybliżyliśmy uczniom postać tej niezwykłej pisarki a potem sprawdzaliśmy ich wiedzę w temacie „Dzieci z Bullerbyn” , wszak to ich lektura od wielu już lat.
Oko w oko z pszczołami
W piątek 22 maja klasy pierwsze i drugie miały bliskie spotkania z pszczołami. Przyjechała do nas pani Kasia, która opowiadała różne ciekawostki o życiu pszczół. Pokazywała różne rodzaje uli - dawne i współczesne, opowiadała jak rodzina pszczela buduje swój dom, czym żywią się te owady, co zbierają do ula aby powstał miód, jak bronią swojego domu przed intruzami. Najciekawszym doświadczeniem okazała się możliwość podglądania życvia pszczół w szklanym ulu. Każdy uczeń mógł też popróbować pyłku pszczelego oraz miodu. Z plastra wosku pszczelego każdy zrobił świecę, którą zabrał na pamiątkę tak ciekawego i pouczającego spotkania.
Iwona Piszczatowska
Kolejne spotkanie w bibliotece
Na kolejne spotkanie z sympatycznym Mikołajkiem i jego kolegami zaprosiliśmy klasę 4b do biblioteki na Ostrogu wraz z polonistką P. Teresą Hamczyk. I tak jak na poprzednim spotkaniu z 4a uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzą o treści książek Rene Goscinnego i Jeana Sempe. Sprawdzali swoją wiedzę co do znajomości przygód Mikołajka. Większość uczniów zadziwiała tym ile wiedzą i jak znają treść książek, a ci którzy nie znali z pewnością do nich sięgną już w niedługiej przyszłości, korzystając ze zbiorów biblioteki. Zapraszamy.
Jolanta Sienkiewicz
Z wizytą w gospodarstwie hodowlanym
W czwartek 14 maja uczniowie klasy II a byli z wizytą w gospodarstwie hodowlanym u wujka Ani koleżanki z klasy. Dzieci oglądały w oborze krowy, które były różnego koloru i wielkości. W chlewiku widziały małe i duże świnie. Dowiedziały się czym karmi się te zwierzęta, w jaki sposób trzeba się nimi opiekować.

Jak za dawnych lat- nasz śląski świat
Od 18 do 22 maja obchodzimy corocznne święto, Dni Patrona Szkoły, czyli Dni Powstańców Śląskich. W tym roku chcemy się bliżej przyjrzeć życiu codziennemu w czasach , nasi przodkowie decydowali o polskości Śląska.
Dlatego też od poniedziałku wszyscy uczniowie przychodzą do szkoły w stylizowanych na lata 20, XX wieku strojach (lludowych i miejskich), przygotowują narzędzia pracy, plakaty powstańcze, zbierają fotografie z tamtych czasów.

Szanuj czas!
Nasze projekty

Comenius

-My healthy lifestyle...

POKL

-KomPAS

-Nauka bez tajemnic

-Be Smart, My Student!

Euroregion Silesia

- Sport w sztuce...

Projekty systemowe

-Indywidualizacja...
Szkoła w Ruchu
Language @mosphere
Edu Science
Stop cyberprzemocy!
Pierwsza pomoc
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło